RED-Gençlik’ten Vezneciler bombalamasına dair açıklama

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Vezneciler’de sabah vakti gerçekleşen bombalı saldırının ardından RED Gençlik bir açıklama yayınladı. Yayınlıyoruz:

“Bu sabah sınavların devam ettiği İstanbul Üniversitesi’nin hemen yakınında Vezneciler’de büyük bir katliam yaşandı. İstanbul Üniversitesi’nde çalışan bir kadın emekçi de bu saldırıda katledildi. Hangi sebeple, kim tarafından yapılmış olursa olsun bu katliamı lanetliyoruz!

Şaka değil. Ölüyoruz! Ankara Garı önünde dostlarımızı, yoldaşlarımızı kaybettik. Kızılay’da otobüs durağında ODTÜ’lü öğrenciler paramparça oldu. Yürüdüğümüz caddeler’de, İstiklal’de, Sultanahmet’te ölüm kol geziyor. Ölüyoruz.

Ardından yetkililerin açıklamalarında önce rakam oluyoruz, ardından da “yayın yasağı” üzerimizi örtüyor.

Her patlama haberinin ardından yakınlarımızdan, sevdiklerimizden haber almaya çalışıp, onlara hâlâ sağ olduğumuzu söyleyerek normalleşmeye çalışıyoruz.

Yeter artık!

Biz “acaba akşam eve dönebilecek miyim?” diye düşünmeden sokağa çıkmak istiyoruz. Biz her gün patlama haberleriyle uyanmadan, patlama sonrasında sevdiklerimiz için endişelenmeden, hepimiz için güvenli bir hayat yaşamak istiyoruz.

Bu katliamların, dökülen kanın ve acıların sorumlusu başkanlık sevdasıyla, hilafet rüyası görenlerdir. Bu bombaları patlatanlar ve patlamasına göz yumanlar halkın düşmanlarıdır.

Biz katliamların kader haline geldiği, sıranın ne zaman bize geleceğini beklediğimiz bir ülke istemiyoruz! Biz can güvenliği istiyoruz! Biz yaşamak istiyoruz!

Yaşamı kazanmak için birleşelim. Hayatımız için mücadele edelim.

RED Gençlik

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Belki İlginizi Çeker

0 yorum