“Kıyafetine bakarsam orucum bozulur!”

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Memleketteki taciz, tecavüz ve sapıklıklara Ramazan da engel olamıyor.

Üniversiteleri istediği gibi dizayn etmeye çalışan AK gericilik, şimdi de liselere el attı ve her gün yeni bir olay ile karşılaşıyoruz. Bu seferki olay ise sapıklığın dinbazlık kılıfı altında gerçekleştirilme özelliği taşıyor.

Kadıköy Lisesi Müdürü Mustafa Yavuz, öğrencisine, “Kıyafetin tahrik edici, orucum bozulur,” dedi.

Genç bir öğrenciye ne gözle bakıldığı ve kılığından tahrik olabildiğini gösteren eğitimcilere ve onların cesaret ederek ortaya çıkmasıyla her geçen gün biraz daha göze batıyor. Eh, Cumhur’un Başkan’ı sıfatındaki kişi, “Vapurdan inen kızlara bakıyorum, kıyafetlerini inceliyorum derse, cemaat cesaret alıp ne yapmaz?!”

Sapıklığın daniskası diyebileceğimiz ve çocuklarımızı kimlere emanet ettiğimiz konusunda ciddi rahatsızlık uyandıran örnekler birer birer ortaya dökülüyor. Sosyal medyadan, “Tacizci Müdür Mustafa Yavuz’u teşhir ediyoruz,” ismiyle çıkan bildiride yaşanılan diyalogların iğrençliği ise şöyle:

“Pantolon ve tayt giyen kız öğrencilerin bacak arasına bakınca tahrik oluyorum.”

“Sen bu bacaklarla otobana çık.”

“Okula mı geliyorsunuz, nereye geldiğiniz belli değil.” 

“Bu sözler Beykoz’daki bir okulun din öğretmenine, Tarsus’taki müdür yardımcısına, herhangi bir okulun  herhangi bir öğretmenine, müdürüne, müdür yardımcısına ait sözler. Bu sözlere yaşamın her alanında tanık oluyoruz. Bazen bizzat bize söyleniyor, bazen en yakın arkadaşımıza, bazen sıra arkadaşımıza, bazense hiç tanımadığımız birine söyleniyor.” 

“Üzerindeki kıyafete bakamam, tahrik edici, bakarsam orucum bozulur.” Bu cümle ise hepimizin pek yakından tanıdığı İstanbul Kadıköy Lisesi’nin yani bu okulun müdür yardımcısı olan Mustafa Yavuz’a ait. Tacizci Mustafa Yavuz geçtiğimiz günlerde bir kadın arkadaşımızı odasına çağırıp: “Bu üstündeki etek ne böyle, böyle okula mı gelinir, sana bakamıyorum bakarsam orucum bozulur,” sözleriyle taciz etti. Bu olayı diğer müdürlere anlatan arkadaşımıza öğretmenler, müdürler, susmasını ve bu olayı kimseye anlatmamasını söyledi. 

Cansel ve birçok arkadaşımız okul idaresi, öğretmen, erkek egemen sistem tarafından susturulduğu için yaşamına son verdi. Ama biz susmayacağız susarsak neler olacağını çok iyi biliyoruz. Eğer susarsak bu sözler, tacizler, tecavüzler yaşanmaya devam eder. Bu yüzden yapılan tacizlere, tecavüzlere, baskılara karşı susmayıp dayanışmayı büyüteceğiz. Çünkü şimdi ses çıkarma, harekete geçme zamanı. Çünkü şimdi dayanışma zamanı.”

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Belki İlginizi Çeker

0 yorum