Kadın düşmanlığının bu kadarına da pes!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Başörtüsüz kadını perdesiz eve benzeten düşünce, kadını artık cami bahçesinde bile görmek istemiyor.

Kadını sadece doğuran, cinsel bir obje olarak gören AKP iktidarının zihniyeti, kadını sosyal hayattan soyutlamak, eğitim alanından, çalışma hayatından uzak tutmak için, sözde kadının lehine olan  her türlü kanun düzenlemeleri yaptığı gibi sahtekar, türlü şarlatanlık peşinde olan din adamları ile de “dinin emirleri” adı altında  kadını eve kapatmaya çalışmaktadır.

Her türlü söz ve davranışla kadını aşağılayan AKP  iktidarına destek veren bu düzenbaz kadın düşmanı din adamları, kadını artık cami bahçesinde bile görmek istemiyor. soL’da yer alan habere göre, İstanbul Ataşehir’deki İlknur Camisi’nin bahçesinde asılan bir levha kadınların tepkisini çekiyor. Levhada “Bu bölüm cami cemaatinin kullanımına ait olup bayanların oturmaması önemle rica olunur” şeklinde uyarı yazılmış.

Uyarıyı gören kadınlar, “Cami cemaatine ayrılmış bir bölümse, niçin sadece kadınların oturması yasaklanıyor. Hayatın her alanında kadın düşmanlığı yaygınlaşıyor. Gündelik hayatın içinde bir cami bahçesindeki bu uyrı, kadın düşmanlığının dışa vurumu” diyerek tepki gösterdiler.

İktidara geldiği günden beri AKP ve onlara destek veren yobaz bütün din adamları İslam dininin neredeyse bütün emirlerinin sanki  sadece kadınlar üzerinde olduğunu yazıp çizerken cami bahçesine bile kabul etmeyişleri ne kadar sahtekar dindar, ne kadar şarlatan, ne kadar düzenbaz adamlar olduklarının da göstergesidir.

Yaratmaya çalıştıkları çalışmayan, doğuran, yemek yapan evde oturan sözde dindar kadını camiye bile kabul etmeyen zihniyetin kadın düşmanlığının da geldiği son nokta budur işte.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Belki İlginizi Çeker

0 yorum