Ahmet Hakan’a Açık Mektup

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ahmet Hakan!

Geçen gün ODTÜ mezuniyet töreninde “imam hatipler kapatılsın” yazısına pek alınmış ve ODTÜ’yle ilgili içinden geçen bazı duygularını dışa vurmuşsun. Bu duygularının yabancısı değiliz hamdolsun. Daha geçen gün ODTÜ’lü devrimcilerden hatanı anlayıp özür diledin ya. Hatasını anlayıp özür dilemek kuşkusuz erdemdir. Hatta özür yazında, “hiç kıvırmadan” diye de bir şeyler yazmışsın. Kendi deyiminle “kıvırmadan” özür dilediğine göre bildiğin bir şeyler olmalı Ahmet Hakan. Kıvırmadan veya kıvırarak dilemen gereken özür sayısı dilediklerinden daha fazla bilesin.

Futbolla aran nasıl bilmem ama bak sana bir örnek vereceğim. Hakeme çaktırmadan rakip futbolcunun kaval kemiğine küçük vuruşlar yapan kurnaz oyuncular olur ya. İşte sen öylesin. Her fırsatta Türkiye solunun kaval kemiklerine küçük vuruşlar yapıyorsun. Görüyoruz.

“İmam hatipler kapatılacaksa, ODTÜ kapatıldığında da ağlamak yok” diyerek kendince bir kıyaslama yapmaya çalışmışsın. İmam hatiplerle ODTÜ’yü kıyaslamışsın. Bundan dolayı sonra özür diler misin bilemem ama malum cümlenden ODTÜ ve tarihiyle ilgili net bilgilere sahip olmadığın armut gibi ortaya çıkıyor. Bu konuyla ilgili daha çok okuyup kendini geliştirmen lazım Ahmet Hakan. Sana konuyla ilgili kitaplar önerebilirim dilersen. Faşizmi titreten, zulme boyun eğmeyen ODTÜ’lü yiğitleri, ne için mücadele ettiklerini, hayatlarını iyi bellemen lazım ki, ondan sonra ODTÜ’yle ilgili kelam edecek kıvama gelesin.

Türkiye solunun, halkın “dini” hassasiyetlerine yeterince özen göstermediğini dile getiriyorsun ya arada. Hatta ODTÜ’deki militan devşirme yerine karşı çıkanları da “dine alerjisi olanlar” olarak nitelemiştin ya. Endişe etme memlekette dine alerjisi olan kimse yok. Hatta din işiyle uğraşanlar köşelik oluyor. Halkın dini hassasiyetlerine özen göstermeyenleri söyleyeceğim sana. Öyle sırtını diktatöre yaslayıp memleket soluna saydırmakla olmaz bu işler. Dine saygısızlık yapanları tespit etmek gibi bir görevin varsa iyi oku. Bakara makarıcalar hakaret ediyor senin dinine. Onları yaz. Camiide protokol uygulayıp ezanı kafasına göre erteleyenleri yaz. Ensarcılar dini aşağılamadı mı sence? Kardeşine tecavüz eden imam dini aşağılamadı sence? Adnan Oktar dinine çok mu saygılı? İsraf sarayda yaşayıp altın klozette hacetini gören zat aşağılamadı mı senin dinini? Sence dini bunlar mı aşağıladı yoksa ömürlerinde hiç gitmedikleri bir köye okul yapmaya giden pırıl pırıl devrimci gençler mi aşağıladı? Sence dini dinciler mi aşağıladı yoksa Kobane’deki hiç tanımadıkları çocuklara oyuncak götürmek isterken dinciler tarafından parçalanan gençler mi aşağıladı? Örnekler uzar gider.

Ve sen, ne zaman gerçek bir gazeteci olursun biliyor musun? Dine verdiğini iddia ettiğin değeri insanoğlunun da parçası olduğu doğaya verdiğin zaman. İsrafsaray’daki israfları yazdığın zaman. Köşeciğinde kocaman harflerle, hırsıza hırsız, katile katil yazdığın zaman gazeteci olursun.

Bunları yazarsan ne olur biliyor musun? İşinden kovulursun büyük ihtimalle. Diktatör meydanlardan tehdit eder seni, tutuklanırsın. Maddiyatta küçük ama yürekte kocaman gazetelerden birine geçersin. Oralarda büyük paralar alamazsın ama gerçek gazetecilik yapmaya zamanın olur.

Fakat…

Bak, yıllar geçti ama Pir Sultan’ı kimse unutmadı. “Alerji” duyduğun ODTÜ’nün yiğit gençlerini kimse unutmadı. Hepsi tarihe memleketin en onurlu, en namuslu insanları olarak geçti.

Zalimler ve onların soytarı takımları ise hakettikleri çöplüğün içinde debelenmekle meşgul. Tarihte böyleydi günümüzde de böyle.

O yüzdendir ki, solun kaval kemiklerine vurmaktan daha önemli işler var memlekette. Tarihe nasıl geçmek istersen kendi elinde. İstersen, bir diktatörün kiralık kalemşörlüğünü yapan gazeteci müsveddesi olarak tarih olursun, istersen de halkının gazetecisi olarak tarihin sayfalarında yerini alırsın. Bu konuda şimdiye kadar hiç iyi bir sınav vermedin Ahmet Hakan. Bundan sonrasını da az çok tahmin ediyoruz.

Son olarak..

Yazım tarzın..

Hiç sempatik değil..

Bilmem anlatabildim mi?

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Belki İlginizi Çeker

0 yorum