Bedava ulaşım istiyoruz!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Her işte bir hayır vardır derler. Bu son darbe girişimi olarak yorumlanan hadiselerin sonuçlarından birini de öyle yorumlayabiliriz belki!

İstanbul’da ulaşım günlerdir bedava. Otobüsünden tramvayına, vapurundan en pahalı ulaşım araçlarından deniz otobüsleri bile… Halkı her gün mesajlarla, açıklamalarla meydanlara çağıran, eylemleri durmaksızın devam ettirme talimatı veren devlet erkanı bir de üstüne para isteyecek değildi ya. Artık bir çeşit eğlenceye dönüşen protesto gösterileri için vatandaş rahat rahat gitsin gelsin işte.

O zaman anlıyoruz ki, bir hizmeti yaratacağı rant ve getireceği fahiş kar ihtimali doğarsa gerçekleştiren AKP zihniyetinin ulaşımı bir işletme ve anonim şirket gibi yönetmek gerektiği, sistemin kendini ancak böyle çevirebileceği mantığı tamamen çöpe gidiyor. Günlerdir kendi propagandası için ulaşımı ücretsiz yapmaları kaç trilyona mal oldu bilinmez ama ulaşım zamlarını protesto edenlerin ne kadar haklı olduğu da böylelikle ortaya çıktı. Demek ki sistem çökmüyormuş, ülke batmıyormuş.

Alt alta üst üste, balık istifi gibi ve insan onurundan uzak olmasına rağmen pahalı ulaşımdan sıkıldık. Bedava ulaşım hakkımızdır, şiddetle istiyoruz!

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Belki İlginizi Çeker

0 yorum