Demokratik Linç

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Nereden nereye abiler, ablalar. Pensilvanya’da zıplayan pokemona (ilahi RED!) ‘’Fetoş’’ dediğimiz zaman tuhaf tepkiler alırdık. ‘’Hoca efendimizle ne biçim konuşuyon la pisküvüt çocuğu’’ diye paylandığımız günler tarih olmuş meğer. Melih bunun için kaç kişiyle kapıştı sosyal alemlerde bilirsiniz. Hoca efendiye ‘’parsel parsel’’ şey ettiği günlerdi. Sınav sorularının dağıtıldığı, Nijerya’lı çocukların ‘’Şad olup gülmedim eller’’ içinde diye uzun hava çektiği, Tibet’li çocukların ‘’zeytin yağlı yiyemem aman’’ türküsünü söylediği mesud günlerdi.

Ah eski günler ah.

Çok değil bir miktar geriye gidelim. 17-25 şeysine. İşte o zaman memleket medyasının yalak olarak hizmet veren kısmı, bir an ortada kaldıydı. ‘’Ulan kimi desteklesek acaba’’ diye pek derin düşüncelere daldılar. Yalaka olmak zor zanaat aslında. Yanlış ata oynayan biter. Yetişkin bir yalakada olması gereken en önemli özellik önsezidir. Gelişen olaylar üzerine, Tayyip’in gidici olduğunu düşünenler, sermayeyi Fetoş’a bağladılar. Yani yanlış ata oynadılar. Tayyip gitmek üzereydi bu kısma göre ve ‘’yaşasın yeni Führer’imiz’’ vaziyetleri ağır basıyordu bazı elemanlarda. Örnek : Nazlı Ilıcak. Bir kısım ise hemen tepki vermeyip, olacakları beklemeye başladı. Riske girmeye ne gerek var abicim, maçı kim kazanırsa biz onu tutarız ve bunun için de maçın bitmesini bekleriz, dedi bir kısım. Örnek : Ahmet Hakan. Ilıcakgiller sadece maçın kimin kazanacağını yanlış tahmin ettiler. Fakat iki kısmın da ortak özelliği, iktidar ateist olsa, bunlar ateistliğin faydaları üzerine döşenirler. Taze Atatürkçü Ahmet Hakan, ateist Ahmet Hakan olur ve ‘’7 Maddede Ateistliğin Güzellikleri’’ şeklinde başlık atar.

Neydi sloganları? Maçı kim kazanırsa.

Yapılan bir askeri darbe girişimiydi. Darbeciler bertaraf edildi, ağızları burunları dağıtıldı. Kamu kurumları bunlardan arındırılmaya başlandıysa sorum şu olacak ;

1- Diploma nerede?

2- Sıfırlama ve şuradan iki füze attırma mevzuları ne oldu?

3- IŞİD denilen canilere TIR’larla mühimmat yollayanlar yargılanacak mı?

4- Rıza Sarraf’ın rüşvet dağıttığı bakanlar kim? …..

Maddeleri çoğaltabiliriz ama daha önce yazmıştım, yine hatırlamakta fayda görüyorum, diktatör bozuntusunu başımıza musallat edenlerin onu yargılama sebebi, öncelikle işlediği mali suçlardan olacak. Aha da buraya not düşerim. Neyse bunlar önemsiz konular, haydi biraz demokrasiye sahip çıkalım. Malum kişiye şirin görünme fırsatını kaçıranlar için fırsat ayağına geldi vatandaş. Bundan sonra ultra, mega, giga kupon yok. Benden hatırlatması. Bu son treni kaçırma.

Nasıl mı olacak o iş?

Bu iş için en yakın havuza koşulur. Hatta bizzat gitmenize de lüzum yok, sokağa çıkın, gördüğünüz ilk tv kanalının mikrofonunu kapın ve başlayın hain darbecilere giydirmeye. Sonra demokrasinin nimetlerinden bahsedin filan. Patron şiiri sever, bir de kendi yazmış olduğunuz şiirden varsa döşeyin gitsin ; Elbiseyi ütüleyen ütüdür, Darbeyi yapan kötüdür..

Ondan sonra arkan hiç olmadığı kadar sağlam olacak vatandaş, korkma yardır gitsin. Şimdiye kadar muhalif görünür gibi yapıp, ‘’ulan herife daha önce şöyle böyle dediydim şimdi yanında görünürsem dönek demezler mi’’ gibilerinden düşünceler varsa, at o kaka düşünceleri kafandan. Zaman demokrasiye sahip çıkma zamanı canım. Üstüne gelen olursa sallama siktir et. Kandırıldım bugünlerde moda, gönder gelsin icabında. Yalnız boş bulunup da, ‘’diktatör, hırsız vs.’’ türünden kelimeleri ağzından kaçırmayasın, patronun söz konusu kelimelere alerjisi vardır. Ortalık zaten karışık, akım derken bokum deme gözünün yağını yiyim. Adamı gümbürtüye götürürler ona göre bilader. Koca koca generalleri nasıl benzettiklerini gördün değil mi? Hah..akıllı ol, efendi ol, demokratik ol. Hırsız mırsız diyip germe adamı. Söverler, demokratik döverler. Darbeci oluverirsin. Patrona övgüler dizmiyorsan, darbecisin de zaten.

Uzun lafın kısası, sen de demokrasiye sahip çık, demokratik linç kıtalarına sen de katıl ey vatandaş.

Özgürlük ayağına geldi.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Belki İlginizi Çeker

0 yorum