Köprüden geçti keriz!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bir zihni sinir projesi olarak köprüden geçenden de geçmeyenden de para alma anlamına gelen bir sistemle işletileceği açıklanmıştı Osman Gazi Köprüsü’nün.

Buna göre, devlet işleten firmaya günlük 40 bin geçiş garantisi vermiş, eksik kalan geçiş ücretlerini kendisi karşılamayı taahhüt etmişti. Şimdi vatandaşın 120 TL’lik fahiş ücreti fazla bulmasından ötürü tercih etmediği köprüden geçişler günlük ortalama 5-6 binlerde kaldı. Ulaşımın da ücretsiz yapıldığı bugünlerde yolcular köprüyü değil, ücretsiz deniz yolunu tercih etmesi ile köprünün hasılatı iyice dibe vurdu.

3. Köprünün davul zurna eşliğinde büyük gösterilerle açılışından sonraki ilk ücretsiz günlerinde büyük ilgi görülürken, ücretli geçişin başladığı ilk 16 günlük sürede devletin zararı 20 milyon dolara ulaştı. Pahalı bulunduğu için tercih edilmeyen köprüde böyle giderse devlet her gün 1.2 milyon dolar zarar etmeye devam edecek.

Ulaşım zaten verilmesi gereken bir hizmet iken her zaman buna kar esasıyla bakanlar, köprüde niye böyle bir risk aldılar da açık zarara göz yumdular dersiniz? Cevap şu; devlet vatandaşını değil şirketleri düşünüyor. Kendilerine yakın olan, bir cebinden alıp bir cebine koyar misali yakın olan ahbaplarını düşünüyor.

Yani; şimdilerde milleti demokrasiye sahip çıkıyoruz diye bedava getirip götüren kafa bunu halkı düşündüğü için falan yapmıyor. Bunca gün bedava gitmemizin acısını yine senin benim gibi ‘kerizler’ elbette cebinden ödeyecek. Köprüden geçse de geçmese de…

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Belki İlginizi Çeker

0 yorum