Bombalar yine sivilleri öldürdü -VİDEO-

Diyarbakır'daki patlamada, yaralı dede dışında ailenin tamamının öldüğü bildiriliyor.

Mardin ve Diyarbakır’da düzenlenen bombalı saldırılarda, ilk açıklamalara göre yedi sivil, bir polis hayatını kaybetti. Bitlis’te ise, içinde 1,5 ton patlayıcı bulunan minibüs imha edildi. Devlet makamları, bombalamaların failini PKK olarak açıkladı.

Mardin Kızıltepe İlçe Devlet Hastanesi’nin 50 metre yakınında polis aracının geçişi sırasında yaşanan patlamada ilk belirlemelere göre 1 polis, 2 sivil hayatını kaybetti, 50 kişi yaralandı. Diyarbakır’ın Sur ilçesinde Ongözlü Köprü yakınlarında meydana gelen patlamada da 5 sivil hayatını kaybederken, 5’i polis olmak üzere 12 kişi yaralandı. Patlamada çok sayıda ev ve iş yerinde hasar oluştu. Patlamaya önceden tuzaklanan el yapımı patlayıcının sebep olduğu, polis servis aracının geçişi sırasında infilak ettirildiği belirtildi.

diyarbakırDiyarbakır’ın merkez Sur ilçesindeki Ongözlü Köprüsü yakınlarında patlama meydana geldi. Diyarbakır Valiliği, 5 sivilin hayatını kaybettiğini duyurdu. Valiliğin yaptığı açıklama şöyle:

“Sur İlçemizde, vatandaşlarımızın da yoğun olarak bulunduğu On Gözlü Köprü civarında 10.08.2016 günü saat 19.15 sıralarında çevik kuvvet polislerini taşıyan servis aracının geçişi esnasında, bölücü terör örgütü mensuplarınca bomba yüklü araç ile yapıldığı değerlendirilen bir patlama meydana gelmiştir. Meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre, 5 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 5’i polis memuru olmak üzere 12 kişi yaralanmıştır.”

Diyarbakır’daki bombalama sonrası, yakınları olay yerinin ortasında kalan kadınların çığlıkları iç parçaladı:

Belki İlginizi Çeker

0 yorum