Hakan Şükür ve ailesinin 200 milyonluk varlığına el kondu

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Sakarya’da, Fetullahçı darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında eski milletvekili ve futbolcu Hakan Şükür ve babası Sermet Şükür’ün (Selmet diye de geçiyor) tüm mal varlıklarına el konulmasına karar verildi. Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı, haklarında resen yakalama kararı çıkarılan Hakan Şükür ve babası Sermet Şükür’ün ‘FETÖ’ye finansman sağladığını öne sürüyor.

Bu kapsamda, başvuruyu inceleyen Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, Hakan Şükür ve babası Sermet Şükür’ün taşınmazlarına, kara ulaşım araçlarına, banka veya diğer mali kurumlardaki hesaplarına, gerçek veya tüzel kişiler nezdindeki her türlü hak ve alacaklarına, uhdelerinde bulunan kıymetli evraklara, şirketlerdeki ortaklık paylarına, kiralık kasa mevcutlarına ve diğer mal varlığı değerlerine el konulmasına karar verdi

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Hakan Şükür ve babası Sermet Şükür hakkında dün resen yakalama kararı çıkartılmıştı.

GAYRİMENKUL ZENGİNLERİ

Hakan Şükür ve babası Sermet Şükür’ün yapılan ilk araştırmada gayri menkul zengini oldukları belirlendi. Hakan Şükür ve babasının Sakarya, Antalya, Bodrum, İstanbul Bakırköy, Beşiktaş, Büyükçekmece’de daireler, Adapazarı ve Sapanca’da bina, Kandıra’da arsaları olduğu tespit edildi. Sermet Şükür’ün, Sakarya’nın Serdivan ilçesinde 10 dönüm arsa üzerinde lüks villalar yaptırdığı belirlendi.

Hakan Şükür’ün, Adapazarı şehir merkezinde, Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Sakarya Grup Başkanlığı’na bağlı vergi müfettişleri tarafından FETÖ soruşturması tarafından kapatılan bir dershanesinin de bulunduğu belirlendi. Hakan ve babası Sermet Şükür’ün tüm mal varlıklarının değerinin yaklaşık 200 milyon lira civarında olduğu ifade ediliyor. Öte yandan, Hakan Şükür bazı yatırımları olduğunu fakat milyonlarca lirası olmadığını söylemişti:

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Belki İlginizi Çeker

0 yorum