Dobo Metin Fethullahçı değildir… -VİDEO-

dobo_metin

Bugün haber ajansları polisten aldıkları bilgilere dayanarak bir haber geçti. İzmir’de, Karşıyaka-Bostanlı’da, “15 Temmuz’daki darbe girişimine tepki gösteren vatandaşlara tabancayla ateş eden ve camide sela okunmasına kızan” 5 kişi gözaltına alınmış. “Olayda tabanca kullanan ve evinde 1 dolar bulunan Metin Arslan” tutuklanmış, diğer şüpheliler ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış… Bu arada Metin Arslan’ın tabancayla ateş ettiği anların görüntüleri de ortaya çıkmış…

Haber, hiçbir araştırmaya dayanmıyor. Polisten alınan bilgiler alt alta yazılmış, sözde gazetecilik vazifesi yapılmış eve gidip yatılmış!..

Haberde adı geçen Metin Arslan, bizim Dobo Metin dediğimiz, Karşıyaka tribününün tanınmış isimlerinden olan bir arkadaşımızdır. Kendisini çocuk denecek yaşlardan beri tanırım. Olayın nasıl gerçekleştiğini de, orada bulunan arkadaşlarımın birinci derece tanıklıklarından biliyorum. Konu şudur:

Dobo Metin, darbe haberleri yayıldığı zaman Bostanlı bölgesindeydi. Bunu biliyoruz. Kafasının bir miktar ‘yüksek’ olduğu söyleniyor. Camilerden sela okunması ve Rizeli bir grubun Bostanlı’ya minibüsle inip şeriatçı sloganlar atmaya başlaması üzerine, Dobo Metin duruma kendince el koyuyor. Türkiye’de şeriatçı bir kalkışmanın olduğunu düşünüyor ve önce sela okuyan imama, ardından sokağa dökülen dincilere karşı yine kendine göre tedbir alıyor. Durum budur.

Dobo’dan Fethullahçı ve darbeci çıkarmaya çalışan medya yalan yazmaktadır. Evinden 1 dolar çıkmış sözde! Dobo Metin, Fethullah’ın dolarına tenezzül edecek tıynette bir adam değildir. O doları, yakalasa Fethullah’ın ağzına sokar. Ama polis beyanatıyla yalan yanlış haber yapan medyada Fethullah’ın dizi dibine çömelmiş, Fethullahçılar tarafından ağırlanmış pek çok isim bugün Tayyip’e yağcılık yapmaktadır. Dobo Metin, Tayyip’e de eyvallah etmez.

Dobo Metin’i birçok suçtan yargılayabilirler. Nitekim şimdiye kadar pek çok suçtan yargılanmıştır. Ama onu dinci, Fethullahçı falan yapamazlar. Buna, onu tanıyan herkes şahittir. En başta, yıllardır Fethullahçılarla naçizane mücadele eden ben şahidim. O yüzden, medya kuruluşları Dobo Metin’e yaptıkları yargısız infazdan vazgeçmeli ve uyduruk haberlerini geri çekmelidir.

Nitekim, videoda da net olarak görüldüğü üzere, “Hani imamlar nerede?! Tayyip nerede?!” diye bağırıyor, genel olarak dincilere cephe alıyor. Fethullah’ın kendisi zaten imam değil mi? Metin Fethullahçı darbeye katılıyor olsa, “İmamlar nerede?” diye bağırır mı? Videodaki o adamın Fethullahçı olabileceğini kim iddia edebilir? Bu medya, haber yaparken muhakeme diye bir şeye başvurmaz mı? Buyurun, video burada:

Belki İlginizi Çeker

0 yorum