“Kurtlar Vadisi” darbeyi biliyor muydu?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ülkedeki yaşanan olayları ve gerçekleri anlattığı gibi bir algı yaratma uğraşında olan -itiraf etmek gerekirse bunu da belirli bir süre yaratan- ancak başrol oyuncusunun ‘gerçek’ kameralar önünde dizinin de senaryoda iyice saçmalamasından sonra gittikçe çaptan düşen Kurtlar Vadisi dizisi, bitmek tükenmek bilmezliğiyle yoluna devam ediyor.

diken.com.tr’nin “Bir garip muamma” başlığı ile duyurduğu habere göre, “Kurtlar Vadisi Darbe” isimli bir film projesinin isim hakkı, 24 Mayıs’ta, yani darbeden iki ay önce alınmış. Dizinin yapımcı firması Pana Film, 15 Temmuz’un film yapılacağını ise dün duyurdu:

“15 Temmuz darbe girişimini dizi veya sinema filmi olarak yansıtmamızı arzulayan kamuoyunun yoğun isteğini değerlendiren şirketimiz ‘KURTLAR VADİSİ DARBE’sinema filmini yapmaya karar vermiştir.”

Söz konusu projenin internet sitesi ‘kurtlarvadisidarbe.com’ adresi ise 18 Mayıs tarihinde alınmış.

Komik ama şimdi bu rastlantıya gülümseyerek bakmak mümkün. Zira “öngörüsü yüksek” dizi(!) artık ülkede politika olarak güdülecek herhangi bir meseleyi de senaryosuna koyarak bir nevi kamuoyunu da buna hazırlamak gibi bir misyon edinmeye başlamıştı. Tabii ki egemen siyaset lehine. Filmi hazırlama kararına girişimden önce karar verilmesine rağmen Pana Film’in böyle bir yorum yapmasına ne demeli bilinmez ama Kurtlar Vadisi’nin çeşitli bahanelerle hayatımıza kastetmeye devam etmesini izlemeye bir süre daha devam edeceğiz gibi görünüyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Belki İlginizi Çeker

0 yorum