Fethullahçı savcılar Fenerbahçe’de maça çıkmıştı!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kadıköy’de bir halı saha… Daha 3 Temmuz 2011 şike bombası patlamamış… Ergenekon davalarının ünlü savcıları sahada… Kenarda Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım var… Çubuklu formayı giymiş Galatasaray Üyesi, Ergenekon ve şike davalarının ünlü savcısı Zekeriya Öz de sahada! Öz askerlikten yırtmıştı halbuki, ‘Sportif faaliyetlerden sonra şiddetli nefes darlığı’ çektiği için askerlik görevinden muaf tutulmuştu. Çok acayip ilişkiler, çok acayip maçlar oluyordu!..

Şike soruşturmasını, Ergenekon davası ile adını duyuran ve şimdi kaçak olan Savcı Zekeriya Öz başlattı. Dosya, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na atanan Öz’ün ardından daha önce Balyoz soruşturmasını yürüten Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk’e devredildi. İki isim de formalarını giymişler ve sahaya çıkmışlar.

Ve bu isimler dışında İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Fikret Seçen ve bir dönem Ergenekon davalarına bakan Özel Yetkili Savcı Cihan Kansız da fotoğraflarda Fenerbahçe formasıyla top koşturuyor! Aziz Yıldırım da fotoğraflarda savcılara ‘taktik’ veriyor! Bu fotoğraflar zamanında Yurt Gazetesi’nde yayınlanmıştı…

RAPORLU ZEKERİYA KOŞUYOR!..

Ergenekon sanıklarından Ergun Poyraz’ın savcı Zekeriya Öz’e açtığı tazminat davasının 17 Şubat 2010’daki duruşmasında, Ankara 14’üncü Asliye Hukuk Mahkemesi, avukat Hüseyin Buzoğlu’nun talebini kabul ederek Zekeriya Öz’ün askerlik kayıtlarının Milli Savunma Bakanlığı’ndan istenmesine karar vermişti.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan gönderilen belgeye göre savcı Öz, asker olduğunda 1.74 boyunda 114,5 kilo ağırlığındaydı.

OBEZ ZEKERİYA FORVET OYNADI!

Askerliğinin 10’uncu gününde yani 12 Ağustos 1999’da nefes darlığı ve çarpıntı şikayetleri ile Kütahya Hava Hastanesi’ne gönderildi. 2000 yılı Mayıs ayı içerisinde aynı sebepten peş peşe çıktığı üçüncü hava değişiminin ardından tekrar sağlık kurulunun karşısına çıkan savcı Zekeriya Öz’e, 7 uzman doktorun onayı ile, “Eksojen obezite” tanısı ile askerliğe elverişli olmadığı raporu verildi.

İşte aynı Öz aradan geçen yıllar ve artan kilolarına rağmen maça çıkıyordu. O sahada neler yaşandı, sonrasında olaylar nasıl gelişti, Aziz Yıldırım anlatırsa anlayacağız. Kim kimden ne istedi? Aziz Yıldırım bu enseye tokat hallerden nasıl şike sanığına dönüştü, bilmemiz için her şeyin gün ışığına çıkması lazım. Biz fotoğrafları ortaya koyalım, gerisini açıklamak onlara düşsün… Haydi, anlat bakalım Aziz Yıldırım!..

İŞTE O FOTOĞRAFLAR:

hali_saha1

hali_saha2

hali_saha3

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Belki İlginizi Çeker

0 yorum