Bu bize müstehak mı?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Onlar içi boş lanetleme, birlik, beraberlik ve kararlılık açıklamalarından bıkmadılar, biz de aynı fikri dillendirmekten usanmamalıyız:

“Felaket kapımıza gelmedikçe bize her zaman uzaktır.”

Ne kadar üzülsek, içerlesek de yaşamadan bilemeyiz elbet, bir de ne olduğunu umursamadan yaşayanlar var ki, söyleyecek kelime yok.

Gaziantep’te kına gecesini, insanların en mutlu olduğu, en samimi duygular içindeki anlarında patladı bomba. Neden?

Hoşgörülü bir millet olduğumuz söylenir, bu topraklarda atılan en büyük palavra ile, halbuki bizim hoşgörümüz, kendimizden veya bize yakın olan birilerinin yaptığı yanlışları “hoş görmektir.”

Saldırının faili olduğu düşünülen IŞİD’e kim sahip çıktı, kim ismini işine geldiği gibi anarak şirin göstermeye çalıştı, işte sorumlu oradadır.

Deprem olduğunda dinsizlikten, felaket olduğunda imansızlıktan, patlama olduğunda vatansızlıktan dem vurup, “Bu size müstehak” minvalinde saçmalayanlar gibi mi yapalım?

Birkaç gündür ülkede olay olan Gaziantep’teki 9 aylık bebeğe tecavüz haberinden sonra normalde yaşanması gerekenler çok başka iken, ilk olarak tehditleri almasını nereye koyacağız?

Ülkede kadına şiddet, istismar “hoş görülürken” veya bize yakın olanların yaptığı ettiği diye örtbas edilirken, tepki koyulacak eylemler için elimizde bir liste mi var da öylesine oturuyoruz oturduğumuz yerde sönümlenmiş bir halde?

Şimdi bu toplum olaya da, gazeteciye de sahip çıkmadı diye aynı yaklaşımla siz böyle yaparsanız mı diyeceğiz?

Evet öyle. Siz orada toplumsal dayanışma için en gerekli olayda şehrinize ve insanınıza sahip çıkmazsanız, sürekli dem vurduğumuz birlik ve beraberlik duygularından zerresini göstermezseniz, birileri de gelir, zaten sahipsiz olduğunu düşünerek rahatlıkla elini kolunu sallayarak en cani heveslerle yaşamınızın ortasına bombayı koyar. Elinizden de hiçbir şey gelmez. Sadece kendinize tepki koyacak eylemler bulur tatmin olursunuz. Acıtıcı ama maalesef öyle.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Belki İlginizi Çeker

0 yorum