Maaşları için iş bırakan işçilere OHAL tehdidi

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Uşak’ta “kentsel dönüşüm” adı altında TOKİ’ye ranta açılan alanda inşaat yapan İZKA İnşaat’ta 70 işçi 3 aylık ücretlerinin ödenmesi ve sigortalarının yapılması talepleriyle geçtiğimiz hafta iş bıraktı.

Bir haftadır iş yapmayan işçiler, şirketin tehditlerine ve alacaklarını almadan şantiye alanını terk etme dayatmalarına maruz kalırken işçiler haklarını aramaya devam etti. Bugün ücretleri ödeyeceği vaadinde bulunan şirket ise sözünde durmayarak şantiye alanına polis yığdı.

Kızıl Bayrak’ta yer alan haberde, onlarca çevik kuvvet ve TOMA ile inşaat alanına gelen polis henüz işçilere saldırmazken, polisin şirket yetkilileriyle görüşme yaptığı bildirildi.

İZKA İnşaat: OHAL’deyiz sizi şehir dışına attırırız

Haklarını aramaya devam edeceklerini söyleyen işçiler ise şöyle konuştu: “Firma yetkilileri ‘OHAL’deyiz. Sizin hepinizi şehir dışına attırırız. Şantiye alanını terk edin’ diyorlar. Biz alacağımızı hakkımızı istiyoruz. Alacağımızı almadan ve sigorta müfettişleri tespit yapmadan şantiye alanını boşaltmayacağız. Sayın Valimiz olmak üzere yetkililerden sorunumuza çözüm bekliyoruz.”

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Belki İlginizi Çeker

0 yorum