Maaşlarını alamayan işçiler, çalıştıkları oteli işgal etti!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

İHA’nın haberine göre, Bodrum’da 6 otel işleten şirket, ekonomik krizi bahane ederek çalışanların maaşlarını ödemedi. Şirketin Gümbet Adnan Menderes Caddesinde bulunan otelde çalışan işçiler biriken maaşlarını alabilmek için önce otel dışında sonra da otel girişinde eylem yaptı.  Otelin girişine barikat kurarak giriş ve çıkışları kapatan işçiler “İşçiyiz, haklıyız, hakkımız alırız” sloganları attı.

Otelin mutfağında çalışan eyleme katılan işçilerden Mehmet Akay, pazartesi günü ödeme yapılacağına dair söz verildiğini ama bugün muhatapların kaçtığını belirterek şunları söyledi:

“Çalışıp alın teri döktük, bayram demedik seyran demedik, çalıştık ama hakkımızı alamadık. Geçtiğimiz cuma günü kısa süren bir eylem yaptık. Bize pazartesi günü ödeme yapılacağına dair söz verilmişti ancak bugün ortada muhatap olacağımız hiç kimse yok. Paralarımızı ödemeden kaçtı gittiler. Bizler binlerce kilometre uzaktan Bodrum’a çalışmaya geldik. Hepimizin çoluğu çocuğu var bizim hakkımızı versinler.”

Bu arada otelde kalan turistlerden de eylem sonrası şikayetler geldi. “Paramızla rezil olduk” diyerek kaldıkları oteli terk etti.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Belki İlginizi Çeker

0 yorum