“IŞİD’in hedefi İstanbul’un Fethi”

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Gazeteci İsmail Saymaz, Hürriyet’ten Gülbin Özbey’e IŞİD gerçeğinden CHP lideri Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırıya ve bu sabah Cizre’de yaşanan bombalamaya kadar gündemdeki birçok konuyu değerlendirirken IŞİD’in asıl hedefinin İstanbul olduğunu söyledi. 

10 Ekim 2015’teki Barış Mitingi’ne IŞİD’in düzenlediği saldırı sonrası hazırlanan iddianameden, önemli detayları paylaşan Saymaz,“Yunus Durmaz’ın bilgisayarlarında yapılan incelemelerden şunlar çıktı: Durmaz ile örgütün Suriye’de yaşayan Türkiye sorumlusu İlhan Bali arasında yazışmalar ve eylem planları söz konusuydu. Örneğin Gaziantep’teki düğüne yapılan saldırı, bir yıl önce burada konuşulmuştu. ‘PKK’lıların bir düğününe saldırı yapalım mı?’ Onlar ‘amel’ diyorlar buna” dedi.

Polisin sadece bununla yetinmediğini, bütün dijital dokümanları incelediğini de söyleyen Saymaz, “18 ilde 26 hedefin belirlendiğini tespit etmiş. Bu 18 şehirden bazıları için doğrudan keşif yapmışlar. Örneğin Antalya’da Kasım-Aralık 2015’te NATO zirvesi vardı ve bu zirve için silahlı bir eylem, mayın ya da canlı bomba saldırısı düşünmüşler” diye konuştu.

Saymaz, IŞİD’in nihai hedefinin İstanbul’un fethi olduğunu da vurguladı. Saymaz, buna işaret olarak örgütün çıkardığı derginin ve eğitim kampının adının ‘Konstantiniyye’ olmasını gösterdi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Belki İlginizi Çeker

0 yorum