‘Boşuna çekilmedi bunca acılar’

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bekle zafer şarkılarıyla caddelerinden geçişimizi 
Bekle dinamiti tarihin 
Bekle yumruklarımız 
Haramilerin saltanıtını yıksın

Kendinden önce giden yıldızlara yoldaş olmaya gitti Vedat Türkali. Bir çoğumuzun hayatına yön veren, yaşama, yaşatmaya dair hepimize bir şeyler öğreterek hem de!

Bir gün tek başına… dedi ve dünyada hepimizi tek başımıza bırakıp gitti. Türkiye halklarının daha adil, daha eşit, daha özgür bir dünyada yaşaması için kalem tutan bir edebiyatçı olmasının yanında bir komünist, bir devrimciydi Vedat Türkali. 

Türkiye’de faşizme boyun eğmeyen, direnen bütün halkların, gençlerin yanında oldu hep. Gezi Parkı direnişçilerine gönderdiği destek açıklaması unutulmaz: 

“Sevgili gençler, kardeşlerim, çocuklarım. 10 gündür sizleri izliyorum. Sağlığım ve yaşım nedeniyle aranızda olmasam da hep yanınızdayım, hep yanımdasınız.

Tarihin her döneminde zulüm olmuştur, zulme karşı direniş olmuştur. Bugünlerde sizler, zulme karşı direnişin en güzel örneklerini veriyorsunuz.

Sizin direnişiniz geleceğimizin güvencesidir. Aklınız, barışçılığınız, direnişçiliğiniz, dayanışmanız uzun yıllar unutulmayacaktır.

Taksim Dayanışmasını, direnişte yer alan tüm sosyalist grupları, değerli Kürt gençlerini, evinden kalkıp gelen insanlarımızı, tümünüzü birden sevgiyle kucaklıyor, başarı dileklerimle gözlerinizden öpüyorum..

Vedat Türkali”

Cizre’de katledilen sivillerin yanında oldu Vedat Türkali:

“Bu ülkede var olan Kürt, Rum, Ermeni ve tüm halklar özgür olmadıkça barış gelmez. İnsanları ürkütmek dünyanın en namert suçudur”

O tıpkı Nâzım Hikmet gibi, Yaşar Kemal gibi, Orhan Kemal gibi inandıkları için mücadele edip, popüler olmak için, para kazanmak için asla kalitesinden ödün vermeyerek, 97 yaşında bile sokağa çıkıp mücadeleden asla vazgeçmemiştir.

 ‘Halklar özgür olmadıkça barış gelmez’ diyen Vedat Türkali, haramilerin saltanatını yıkacağız, sana söz!

Uğurlar olsun!

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Belki İlginizi Çeker

0 yorum