Bundan sonra senin adın ‘Üçüncü Kötü Kedi Şerafettin Köprüsü!’

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bir alem bir yan komşum var ki sormayın gitsin. Doğdum doğalı tanırım kendisini. Cumhuriyetçi, laik, her tür inanca saygılı, sevgili, özgürlükçü, kısacası bu ülkede huzurla yaşamak isteyip de muhalif yaftası yapıştırılan pek çoğumuzdan biri gibi diyebilirim kısaca aslında.

Yalnız aşırı derecede haber izlemek, feci şekilde gündem takip etmek ve bu gelişmelere karşı yüksek sesle tepki vermek gibi kötü huyları vardır kendisinin. Mesela “huzurla” evinizde otururken bir anda “şerefsiiiz” diye bir ses duyabilirsiniz kime dendiği bilinmeyen.

Kendisi hakkında kitap yazsam olur ama şöyle diyeyim; baba ve annesi de böyle haber-gündem meraklısıymış. Babası radyodan saat başı ajans takip eden, annesi gece bültenini izlemeden uyumayan, spikerin “iyi geceler sayın seyirciler” diyen kapanışına espriyle “hadi sana da iyi geceler evladım” diye cevap vererek çocuklarını güldüren neşeli bir hanımmış. Hatta babası bir dönemin atlı subaylarındanmış. O dönem tayinlerinin çıktığı bölgede kadınlar için çarşaf giymek icap etmiş. Ama annesi babasını çok sevmesine rağmen “ben asla çarşaf giymem” diye tepkiyi koyunca babası tek kelime bile ettirmeden istifayı basmış, İstanbul’a gelmişler, jest olsun diye eşine o zamanın en güzel şapkalarından alıp hediye etmiş falan filan…

HALK TV İLE DE ALAY EDER

İşte benim yan komşu böyle bir ana-babanın kızı. Eh o da ne yapsın, yıllarca çalışıp emekliliğini ilan ettikten, hele de AKP geldikten sonra iyice habere sarmış. Kendisi paso Halk TV izliyor ama Gezi’de keşfetmedi o kanalı, başından beri izliyordu zaten.

Ona Halk TV izleyen laikçi teyze imajı yerleştirirseniz olmaz, Çünkü o Halk TV ile de alay eder. Çocuklarıyla böyle muhabbetleri vardır bilirim. Ayşenur Arslan’ın Medya Mahallesi 10 numaradır, Gürkan Hacır ve konukları vazgeçilmezdir. Hafta içi “Ayşenur-kahve”, hafta sonları “Hacır-kahve” diye telefon açıp emir verir evladına mesela. Ama ana haberi izledikten sonra ekrana çıkan “genel yayın yönetmeni” Hakan Aygün’e çok güler: “Hah hah, ne diyor uydurukçu bakalım” diyerek dinler sırf dalgasına. Gündem yoğunsa arada Ulusal Kanal’a “dedikoducular ne diyor bir bakalım” diye zaplar, sinirlenir geri döner. Penguen kanallarına reklam arasında bakar, yalaka spikerlere lakap takar; “boyalı köpek”, “düşük don” gibi mesela…

Fakat ülkedeki bu kadar gergin duruma çok fazla gıcık olup ciddi olarak hastalanınca iki kızı duruma el koydu ben biliyorum. Zaten hayvan-doğa belgeseliydi, onlara da bayıldığından film kanallarını artırdı zorla çocuklar, yoksa kadın ölecek, biliyorlar!

Peki, işe yaradı mı; evet bir nebze yaradı. Şimdi ara ara bakıyorum, en azından iki katı başka şeyler izliyor. İki gün önce uğradım, baktım Kötü Kedi Şerafettin izliyor kahkahalarla, feci mutlu oldum. Ama ülkede gündem ve kötü niyet bir dakika izin vermiyor ki insan iki dakika mutlu olsun…

YETER BE, YAKACAM KENDİMİ MECLİS’İN ÖNÜNDE YEMİNLE!

Sonraki sabah gittim avaz avaz bağırıyor benim komşu: “Yakacam ben kendimi bu Meclis’in önünde be, yeter! Niye bu kadar sinir ediyorlar insanları, ne istiyorlar, yalan işte bu demokrasi hani nerede uzlaşma” diye… 3. Köprü’nün isminin ısrarla Yavuz Sultan Selim Köprüsü, GATA’nın yeni isminin Sultan Abdülhamid Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmasına, bu baskıya isyan etmiş.

Yatıştırmak için dedim ki; “Ulan onlar isim koyuyorsa, ben de koyuyorum: Bizim için 3. Köprü’nün adı bundan sonra Kötü Kedi Şerafettin Köprüsü’dür. GATA’nın adı Gülhane Deli Cevat Hastanesi’dir. Onlarca üniversite var kapatılan yahu insan bi iki dakika düşünür bu çocuklar cv’lerine ne yazacaklar diye: İsme bak, Murat Hüdavendigar Üniversitesi, Selahattin Eyyubi Üniversitesi. Bir de üstüne Allah bilir para almışlardır bu evlatların ailelerinden. Hepsinin adını “Hain Evlat Ökkeş, “Eşşek Herif” “Bezgin Bekir”, Güneydoğu’da varsa “Fırat Uğur Gürsoy Üniversiteleri” olarak değiştiriyorum. Onları da zerre kadar takmıyorum bu hayatta.” Komşumu bıraksınlar ama haydi gelsinler, tutuklasınlar beni!

Nedir abi bu hayattaki eziyet, en fazla ne elde edebilirsin bu yok olup gidecek olan hayatında?! Karikatür kahramanları bile senden çok daha gerçek, ne istiyorsun ki bu hayatta?!!!

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

0 yorum