Korkunç iddia: Havalimanı inşaatında Kürt işçiyi yaktılar!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Üçüncü havalimanı inşaatında Diyarbakırlı bir işçinin üzerine benzin dökülüp yakıldığı öne sürüldü. Evrensel’de çıkan bir habere göre ise, koğuş yangınında 3 işçinin öldüğü iddia olarak haberleştirildi. Ulaştırma Bakanlığı iddiayı reddederken, İGA Havalimanları’ndan yapılan açıklamada, taşeron kampı yatakhanesinde kişisel anlaşmazlık nedeniyle yaşanan kavgada yangın çıktığı ve kavgaya taraf olan bir işçinin öldüğü belirtildi.

Evrensel’e bilgi veren inşaat işçileri, üç işçinin yanarak can verdiğini iddia etti. Yangının koğuşlarda çıktığını söyleyen işçiler, çalışma ve yaşama koşullarının ağırlığına dikkat çekti. Çalışma ortamında baskı olduğunu ve dışarı bilgi çıkarılmasının engellendiğini ifade eden işçiler, bu feci olayın üzerine gidilmesini istedi.

Ulaştırma Bakanlığı görevlileri, kendilerine böyle bir haber gelmediğini ileri sürerek, haberin asılsız olduğunu savundu.

İGA: İŞ KAZASI DEĞİL

İGA Havalimanları da yaptığı açıklamayla işçilerin iddiasını reddetti. Açıklamada “Emniyet ve savcılık yetkililerinin aldığı ilk ifadeler sonucunda olayın; İstanbul Yeni Havalimanı projesine hizmet sağlayan taşeron firmalarımızdan birine bağlı olarak çalışan iki kişinin, kişisel husumetinden doğan bir anlaşmazlıktan kaynaklandığı anlaşılmıştır. Olay iş kazası değildir. Şantiye alanı dışında yer alan Taşeron Kampı yatakhanesinde, kişisel anlaşmazlık sonucunda tarafların birbiri ile kavga etmesi esnasında meydana gelen yangın sonucunda kavgaya taraf olan bir kişi maalesef hayatını kaybetmiştir. Olay adli bir vaka olduğundan, Cumhuriyet Savcısı tarafından soruşturma açılmış olup, söz konusu olayın hukuki süreci işlemeye başladığından, konuya ilişkin daha fazla bir açıklama yapamayacağımızı üzülerek belirtmek isteriz” dendi.

İstanbul’un Avrupa yakasında, Karadeniz kıyısındaki Tayakadın ile Akpınar köyleri arasındaki alana yapılacak havalimanı ihalesi milletin ırzına geçme meraklısı Mehmet Cengiz’in şirketinin de içinde bulunduğu, Cengiz, Mapa, Limak, Kolin, Kalyon Ortak Girişim Grubuna verilmişti.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Belki İlginizi Çeker

0 yorum