Peynir ve İç Güvenlik

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Dostlar, hiç Elbistan peyniri yediniz mi?.. “Ne alaka birader?” dediğinizi duyar gibiyim. Şu alaka, bir Elbistanlı dünyanın neresine giderse gitsin, bu peynirden mutlaka ısmarlar, getirtir. Acayip bir sevgidir bu, tarif edilmez. Anlatılmaz yaşanır!

Ancak, bunca yıldır severek yediğimiz, uzakta kaldığımızda burnumuzda tüten peynirin, gerçek yüzünü, havaalanı güvenlik görevlilerinin dikkati ve çevikliği sayesinde öğrenmiş bulunuyorum. Büyük bir facia son anda önlendi. Sofralarımızın vazgeçilmezi Elbistan peynirinin, halkın güvenliğini tehdit eden bir cani olduğunu öğrendiğimde şaşkınlığımı gizleyemedim açıkçası.

Meğer ben de kandırılmışım!

Aslına bakarsan sıcak suyla ıslattığımızda gevşeyip, kendini koyvermesinden kıllandıydım zaten. Biz tehlikeyi her zaman masum (!) cihatçılardan beklerken, esas tehlike soframızda bize melül melül bakıyor, hain eylem planları yapıyormuş. Çakal Carlos’a yapılan muamelenin aynısı yapılmalı bu peynire. Arkasında CIA ve MOSSAD olan alçak peynir!..

Kahraman güvenlik görevlilerimizin bu ucuz numaraları yutacağını mı sandınız? Yer mi Anadolu çocuğu?

Her şey bir yana dostlar, devletimize şu konuda çok kırıldım. Birader, madem bizim peynirin uçağa alınmayacak kadar güvenliği tehdit eden bir durumu vardı, “eylem yapmadan tutuklayamayız” şeysini uygulasaydınız ya!.. Ama vardır devletimizin bir bildiği değil mi? Peynir milletinin sağı solu belli olmaz abicim. Havaalanına canlı bomba girebilir ama Elbistan peyniri giremez. Fazla kurcalamayın, demek ki devletimizin var bir bildiği.

Memleketten getirtmeye çalıştığım peyniri güvenlik görevlilerinin uçağa almayışını yazmamı gereksiz bulan dostlarım olabilir. Ama konu hafife alınacak konu değildir. İç güvenlik söz konusudur.

Milli güvenlik konusunda devletimizin bu hassasiyeti takdire şayandır.

“Oluk oluk kan akıtan” mafya babaları rahat dolaşıyorken, kafa kesen, beline bombalar saran psikopatlar babasının çiftliği gibi ortalarda cirit atıyorken, İslamcı örgütler orta yerde “canlı bomba yeleği” atölyesi kurmuş ve gizlenme gereği bile duymadan faaliyetlerini açıktan sürdürüyorken… Elbistan peynirini “güvenlik” gerekçesiyle uçağa almayan devletimizin bir bildiği vardır…

Vardır…

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Belki İlginizi Çeker

0 yorum