6-7 Eylül’ü Unutma! AKP, Onun Çırağıdır!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bugün Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘çok demokrat ve milletin adamıydı’ diyerek hayırla yâd ettiği Adnan Menderes ve hükümetinin Kıbrıs meselesini kendi propagandası yararına kullanmak için kurdurduğu ‘Kıbrıs Türktür Derneği’ olaylar öncesinde gerilimi tırmandıracak faaliyetlere girişmişlerdi. Hedef, Müslüman olmayan halktı.

Aynı şekilde olaylar başlamadan önce Milli Emniyet Hizmeti (MİT’in atası) ve emperyalizmin Türkiye’deki şubesi Seferberlik Tetkik Kurulu’nun olayları büyütücü girişimleri arttı. Selanik’te Mustafa Kemal’in evinin devlet tarafından provokasyon için bombalanması olayların fitilini ateşledi.

Olaylar bittiğinde 200’den fazla yaralı, 400’den fazla tecavüze uğramış kadın, 10’dan fazla ölü, yıkılmış bir İstanbul ve yüzlerce yıldır o toprakların parçası olan başka uluslarda bırakılan travma meydana geldi. Kiliseler ve iş yerleri yağmalandı, bazıları bu olaydan sonra tamamıyla kapandı veya el değiştirdi. Sonradan Kıbrıs Türktür Derneği yetkilileri serbest bırakılırken, olayı komünistlerin üzerine atma çabası başladı. Pek çok önemli komünist tutuklandı ve komplo tutmayınca serbest bırakıldılar. Demokrat Parti sonradan tazminat ödeyerek ve sorumluları cezalandırdığını söyleyerek durumu kurtarmaya çalışsa da, asıl plan başarıya ulaştı. Olaylardan zarar gören halk, Türkiye’yi terk etti ve haraç mezat sattı varlıklarını, sermaye hükümetin istediği biçimde el değiştirdi.

Bugün Türkiye’de sermaye transferinin yani paranın el değiştirmesinin dönüm noktalarından biridir 6-7 Eylül. Her zaman olduğu gibi, milliyetçilik veya din kartlarından birine oynamıştır düzenin patronları ve maalesef kazanmışlardır. Tıpkı bugün kendi sermayesini büyütmek ve rakiplerinin varlıklarına el koymak için AKP’nin İslam kartını durmadan oynaması gibi.

Yeni 6-7 Eylül girişimlerinin temelini sürekli besleyen AKP’ye karşı direnme azmimizi yitirmememiz ve gerici tahriklere karşı durmamız, bugün daha yakıcı bir problem olarak önümüzde duruyor.

RED

(6 Eylül 2014)

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Belki İlginizi Çeker

0 yorum