Ceren Kenar aptal mı?..

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Hemen söyleyeyim, hayır, aptal değil!.. Ceren Kenar, Genç Siviller olarak bilinen Amerikan operasyonunun bir parçası. Taraf Gazetesi‘ne, tıpkı operasyon arkadaşı Yıldıray Oğur gibi, CIA ile ilişkili Yasemin Çongar tarafından yerleştirilmişti. Çok mu fantastik bir senaryo gibi görünüyor? Daha yeni başladık halbuki!..

2010 Ocak ayında Washington Newseum’da düzenlenen ‘İnternet Özgürlüğü’ toplantısına ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’un özel davetlisi olarak Genç Siviller adına katılan temsilci Ceren Kenar’dı. Kenar, Hillary Clinton’un eline “YouTube’un yasağını kaldırın! Bırakın Türkiye ‘Kendini Yayınlasın” yazılı bir pankart vererek fotoğraf çekildi. Genç Siviller “darbe karşıtı” idi ya, ABD de tüm darbeleri tezgahlayan Dışişleri Bakanlığı nezdinde, darbeleri sevmeyen, demokrasi ve özgürlüklerden yana bir profil veriyordu böylelikle! Zira Türkiye’de “darbe karşıtı” operasyonlar yürüyor, ABD de o operasyonlara destek veriyordu! Ne güzel tezgah, değil mi?

Halbuki tam da o sırada ABD Haiti’de yaşanan depremi fırsat bilerek binlerce asker yığmıştı bu gariban ülkeye!

Durun! Bitmedi!..

MÜCTEBA’NIN PRENSESİ!

Ceren Kenar her fırsatta George Soros’a olan hayranlığını belirtti. Ceren Kenar paraya hayrandı aslında. Genç bir ‘sivil’ olarak, Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan 62 bin dolar para alıp ABD’de Türkiye, daha doğrusu AKP lehine lobicilik yapmaya gitti!.. Onun yapacağı lobiciliği yiyelim tabii de, hiçbir aptal bu tür işler beceremez. Ceren Kenar aptal değildi…

ceren_kenar3Sırtını AKP-Cemaat koalisyonuna yaslayarak Köşk’e, Abdullah Gül’e Converse’leriyle konuk olan Genç Siviller‘in en janjanlı tipi belki de oydu. Postala karşı Converse ile takılıyordu ya, mini eteğinin üzerine türban bağlayarak türban eylemlerinde iktidara yancılık yapmaktan da geri durmuyordu. Şimdilerde Genç Siviller günlerini unutmak istiyor. Fethullah’ın DSİP’li ajanı Mücteba Kılıç ile geçirilen vakitler, olur da hayatlarını tırmalar diye hepsi o ‘sivil’ günlerini mümkünse hafızadan silmeye çalışıyor.

DSİP’li ‘Genç Sivil’ Mücteba ile ilgili bir soru geldiğinde, “Toplantılara bir-iki kere gelmişti, o kadar” diyor Ceren ama Mücteba öyle demiyor. Ne diyor? Ceren Kenar’a “Prensesim” diyor!..

ceren_kenarFİKRİMİN İNCE KENARI…

Ne aptalı?! Ona zır cahil denebilir ama asla aptal değil. Bildiğiniz kurnaz! Aptaldan operasyon görevlisi yapar mı hiç elin ABD’si?.. Ejderha gibi maşallah!..

Bir zamanlar Ergenekon operasyonlarına herkesi eklemeye, Balyoz torbasına herkesi tıkıştırmaya gayret eden ekibin nadide bir parçasıydı Ceren. Taraf‘tan efil efil esiyordu. Hatta “Ahmet Şık yetmez, Ahmet Hakan’a kadar hepsini alın!” mesajları veriyordu. Şimdi hiç utanmadan Ahmet Hakan’ın programına çıkıp, “Kimse özeleştiri vermiyor yahu!” aptallığına yatıyor. Ayak yapıyor. Kurnaz o kurnaz!

ceren_kenar1Bakın Ahmet Hakan’a… Artık kim bilir hangi hesapla yahut talimatla çıkarmış bir zaman kendisini hedef gösteren kadını programa… Ha!.. Ahmet Hakan mı?.. Omurgasız o. Yarabbi şükürcü. Yarın devran dönsün Hakan Şükürcü de olur…

Diyeceğim o ki, siz siz olun, bu tür kadınları ya da adamları küçümsemeyin. Bunlar operasyon unsurlarıdır. Aptal muamelesi yaparsanız, döner dolaşır ensenizden sokarlar!..

Bunlar doymamış yağ birikintisi gibidir. Kanda dolaşan pislik gibi. Bunları, bunlarla iş tutanları bitirmeyen, fikri hafızasından tüm zamanlarıyla silmeyen bir Türkiye’nin hayat damarlarında varis çıkması kaçınılmazdır.

Benden söylemesi…

ceren_keren

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Belki İlginizi Çeker

0 yorum