Hasan Ferit Nasıl ‘Ölümsüz’ Olur?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

31 Ağustos sabahı Gazi Mahallesi yine ‘alışılagelmiş’ biçimde polis ablukasına alındı. FETÖ ile mücadele ettiğini iddia eden devlet ve onun iktidarı AKP, durumu ‘fırsat’ bilip devrimci mahalleleri de ihmal etmiyor, yoksul insanlara saldırıyor! Gazi Mahallesi de, bu durumdan payını mutlaka alan, hiç boş geçilmeyenlerin en başında geliyor…

Mahalleye yapılan son operasyonda, yaklaşık iki yıldır faaliyetlerini sürdüren Hasan Ferit Gedik Uyuşturucu ile Savaş ve Kurtuluş Merkezi de polis tarafından abluka altına alındı. Merkezde tedavisine devam eden tüm hastalar gözaltına alındı. Polisin tedavi merkezine baskın gerekçesi ise, içeride ‘canlı bomba yetiştirilmesi’! Yani, yine yalan yine demagoji… Bu durumu artık iyi biliyoruz… Polis, “Neden buraya geliyorlar? Devletin AMATEM’leri var, oraya gitsinler” diyor ama bağımlı olan çocukların aileleri, “Oradan hiçbir sonuç alamadığımız için buraya geliyoruz zaten” diye cevaplıyor. Polisin bu durum karşısında verebildiği bir cevap yok… Ama polis burada işgalci durumunda ve uyuşturucuyla mücadele merkezini yıkıp yerine karakol yapacaklarmış!..

hasan-ferit-gedik-mucadele-merkezi

15 Temmuz 2014’te kurulan ve kurulduğu günden bugüne gençlerin devlet destekli çeteler tarafından bataklığa sürüklendiği uyuşturucuyla mücadele yürüten merkezin, şu anda tedavi gören 15 hastası mevcut. Bilindiği gibi, 29 Eylül 2013 gecesi, mahallede bulunan uyuşturucu çeteleriyle giriştiği kavgada, çeteciler tarafından sokak ortasında katledilmişti Hasan Ferit.

Katledilmeden bir gece evvel, kendi Twitter hesabındaki paylaşımları şöyle:

hasanferit_tw

Sonrasında polis Hasan Ferit’in kanlı gömleğini, yattığı hastane odasından delilleri karartmak amacıyla kaçırmaya çalışmıştı. Davanın ilk duruşması olaydan tam 10 ay sonra görülürken, acılı anne ve ailesi mahkemede çeteler tarafından türlü tehdit ve hakarete uğradı. 22 sanıktan 14’ü tahliye edilirken, 8’i tutuklandı. 20’nin üzerinde duruşma gerçekleşti ancak ‘bilinen’ failler ve katiller henüz ortaya çıkarılmış değil…

Dergimizin 100. sayısında özel röportaj gerçekleştirdiğimiz Hasan Ferit’in annesi Nuray Gedik,  tedavi merkeziyle ilgili olarak şunları dile getirmişti:

“Bir de başkasına değil de yalnız kendine zarar veren uyuşturucu kullanan çocukları da bizim Hasan Ferit Bağımlılık Merkezi’miz var Gazi’de, oraya tedaviye gönderiyoruz. Tedavi de iyi sonuç veriyor, bırakanlar oluyor. Ben de böyle bırakanları gördükçe, duydukça çok seviniyorum çok mutlu oluyorum Hasan Ferit’in adına…”

Evvelki hafta içinde mahallede yaşanan abluka ve uyuşturucuyla mücadele merkezine polisin yerleşmesiyle ilgili olarak, anne Nuray Gedik, sosyal medya hesabı üzerinden şu sözleri paylaştı:

nuraygedik

14 senelik AKP iktidarı altında beslenen dinci-gericilik ile birlikte derinleşen bir mevzu da gençlerin uyuşturucuya alıştırılması, beyinlerin iğdiş edilmesi, düşünmenin, sağlıklı karar verebilmenin engellenmesi… Bu da en az dinci-gericilik kadar mücadele etmemiz gereken bir mesele, dahası bir görev olarak önümüzde duruyor…

Bu mühim mesele ve görev ise, Hasan Ferit’e ‘Ölümsüzdür!’ diyebilmenin, mücadele bayrağını yere düşürmemenin ve O’nun bizlere söylediği son sözlerine, vasiyetine sahip çıkmanın, O’na verdiğimiz sözü tutabilmenin ön koşuludur!

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Belki İlginizi Çeker

0 yorum