Hakları gasp edilen işçi dava açtığı için patronu tarafından öldürüldü!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

İşçinin hakkını yemeyi alışkanlık haline getirmiş sermayenin bekçisi, kapitalizm sevici patronlar, işçinin hakkını gasp ettikleri gibi hakkını arayan işçilere de düşman olurlar. Kaç lira maaş verirse versin işçinin maaşını asgari ücretten gösterir, vergiden kaçırır, emeklilik ikramiyesinden çalar ama yine de doymazlar.

Megi Tekstil’de çalışan Okan Gevrek’te  hakları gasp edilen sayısız emekçiden biriydi. Hakkını alamadığı için patronunu dava açtı. Davayla ilgili görüşmek istediğini söyleyen Megi Tekstil patronu, Gevrek’i pusuya düşürerek öldürdü.

8 yıldır Megi Tekstil’de ütücü olarak çalışan Okan Gevrek’in sigortası sadece 4 yıllık yatmıştı. Hakkı gaspedildiği için işyerine dava açan Okan Gevrek’i patronu görüşmek için çağırdı. Çağırıldığı yerde pusuya düşürülen Okan Gevrek patronu tarafından tabancayla vurularak öldürüldü.

ETHA’ya konuşan Okan Gevrek’in ağabeyi Volkan Gevrek, “8 yıldır ütücü olarak çalışıyordu. Sadece 4 yıl sigortası yatırılmış. Bundan dolayı ne yıllık iznini ne de başka haklarını kullanamıyordu. Patronla görüştü ve sigorta girişinin yapılmasını istedi. Patron kabul etmeyince dava açtı” dedi.

Tekstil işçisi Gevrek’in cenazesi otopsi içi Yenibosna’daki Adli Kurumu’na kaldırıldı. Gevrek, otopsi işlemlerinin tamamlanmasının ardından defnedilecek.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Belki İlginizi Çeker

0 yorum