Küba kansere ilaç buluyor, Türkiye pankreas kanserine koşuyor!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Gıda maddelerinde azami glikoz şurubu kullanım oranları AB ülkelerinde sıfıra doğru inerken Türkiye’de yükseliyor. Market ve pastanelerdeki tüm şekerli ürünler, glikoz şurubu içeriyor. Glikoz şurubu pankreas kanserine yol açıyor.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından OHAL ilan ederek her alanda istediği yasaları çıkaran AKP iktidarı, mısır şurubu (nişasta bazlı şeker) kotalarını kaldırarak tüm tatlı ürünlerde şeker pancarına göre çok daha ucuza mal olan mısır şurubunun dizginlerini saldı. Mısır şurubu ton başına 400 dolar avantaj sağlarken, insan sağlığını önemli ölçüde tehdit ediyor. Öte yandan ülke ekonomisini emperyalist tarım şirketlerinin insafına bırakıyor.

Amerikan Cargill şirketinin aslan payını alacağı piyasada Ülker Grubu da parsayı toplayacak şirketler arasında yer alıyor. Öte yandan, Türkiye’de şeker pancarı üretimi yok oluyor. Mısıra göre daha pahalıya gelen ama çok daha sağlıklı şeker üretilen pancar aynı zamanda havayı en çok temizleyen bitkiler arasında gösteriliyor. Pancar üretiminin yok olması, Türkiye’de tarımsal çeşitliliğe vurulmuş bir darbe daha anlamına geliyor ve yerli tarımın yok edilmesi sürecinde yeni bir aşamaya denk düşüyor.

Türkiye, cehaletin ve yağmacılığın iktidarı altında her alanda yıkıma doğru dolu dizgin koşturuyor…

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Belki İlginizi Çeker

0 yorum