Sahibinden beyni kullanılmamış büyükelçi!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Hürriyet gazetesinden Çınar Oskay ve Sebati Karakurt’un hazırladığı Küba yazı dizisinde söz verilen Türkiye’nin Küba Büyükelçisi, “Burada her şey çok güzel ama zengin yok” diye konuştu. Refah seviyesini inşaat yapmakla bir tutan Büyükelçi Servet Öktem’in diplomasını Ali Ağaoğlu’ndan alıp almadığı tartışılıyor…

Hürriyet yazı dizisine konuşan Küba Büyükelçisi Hasan Servet Öktem şunları söylüyor:

“Olağanüstü bir potansiyel var. Sağlık, eğitim gayet iyi. Buradaki bir liseyi inceleyin, pırıl pırıl bir sistem. Parlak bir öğrenciyseniz sistem size her şeyi sunuyor. Tıkır tıkır işliyor. Güvenlik sorunu yok. Aşırı güvenli bir yer burası. Müzik, spor ve diplomaside çok başarılılar. Ekvador’da volkan patlıyor, ertesi gün yardım uçağı kalkıyor…”

Küba’da bir devrim olduğu için ve üretim araçları kamulaştırıldığı için halkın çok daha eşit yaşadığını, sağlığın, eğitimin bu yüzden ticarileşmediğini fark edemeyen Türkiye’nin Küba Büyükelçisi Öktem, ekonomik ve insani gelişmeyi inşaat yapmak zannederek, “Ama komünist rejimle ekonomi yürümüyor. Zenginlerden korkuyorlar. Mesela yakındaki Dominik Cumhuriyeti’ne gidin, her yer inşaat. Burada tek bir inşaat göremezsiniz. 5 yıldızlı otel ihtiyacı var” diye konuşuyor!

Mehmet Cengizlerin, Ali Ağaoğluların rejiminden bakıp Küba’yı anlamaya çalışmak işte böyle tuhaf sonuçlar doğuruyor!..

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Belki İlginizi Çeker

0 yorum