Cerattepe kararı belli! İktidar önlem alıyor!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Cerattepe duruşmasından hemen önce, kurban bayramı tatili esnasında Artvin Valiliği gösteri yasağı kararı aldı. Karar Cerattepe duruşmasının karar günü başlıyor! Tüm yargıyı eline geçiren iktidar, belli ki Cerattepe için kararı kesmiş, peşinen önlemini alıyor!..

OHAL’i bahane ederek doğanın talanına karşı yürütülecek mücadeleyi durdurma hazırlıklarına girişen Artvin Valiliği, il genelinde, 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu’nun 11/m maddesi, 2911 sayılı kanunun 17. maddesi, 5442 sayılı kanunun 11. maddesi hükmü uyarınca İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün 14 Eylül 2016 tarihli ve 6291 sayılı yazısı gereği karar aldığını açıkladı. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Karar doğrultusunda, mevcut huzur ortamının devamı, kamu düzeninin bozulmaması ile vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla her türlü yürüyüş, basın açıklaması, toplantı, miting, çadır kurma, oturma eylemi, stant açma, afiş, pankart, bildiri ve benzeri türündeki tüm etkinlikler, bu etkinlikler öncesi, sırası ve sonrasında oluşabilecek şiddet hareketleri gerekçesi ile 19 Eylül-19 Ekim 2016 tarihleri arasında yasaklanmıştır.”

Ama Artvin halkını ve Hazirancıları durduramayacaklar! Havva Anaları durduramayacaklar! Artvin Valiliği’ne ve iktidara Havva Ana’nın o tarihsel konuşmasıyla cevabımızı yolluyoruz:

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Belki İlginizi Çeker

0 yorum