Kılıçdaroğlu: PKK’nin hedefi bendim. 15 Temmuz ise bir güç savaşı.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

CNN Türk’te yayınlanan ‘Tarafsız Bölge’ programında Ahmet Hakan’ın sorularını cevaplayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, PKK saldırısında hedefin kendisi olduğunu söyledi. 15 Temmuz darbe girişimini değerlendiren Kılıçdaroğlu, önemli bir vurgu geliştirerek, 15 Temmuz’un iktidarın iki kliği arasındaki güç savaşının bir sonucu olduğunu belirtti. Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının özeti şöyle:

  • PKK ‘hedefimiz Kılıçdaroğlu değildi’ açıklaması yaptı ama biz bunu inandırıcı bulmuyoruz. PKK beni hedef aldı. Bunda da amaç Türkiye’yi karıştırmak, iç savaş çıkartmak. Bize olay öncesi herhangi bir uyarı gelmedi. Önlemler olağan önlemlerdi.
  • FETÖ mağdurları için partide bir ekip kurduk. Gelip bize başvuru yapabiliyorlar. Bu aslında Saray’da yapılan dörtlü görüşmede gündeme geldi. Liderlere KHK’lardan rahatsızlığımı anlattım ve diğer genel başkanlara da mağdurlar için bir ekip kurulmasını önerdim. Şu ana kadar 25 bin kişi haksızlığa uğradığına dair bize ulaştı. Memurları hangi kriterlere göre açığa alıyorsunuz?’
  • ‘At izi it izine karıştı’ diyor, sorumlusu kim? Bank Asya aracılığıyla havale yapan bir özel harekatçının işine son veriliyor. Tek suçu fazla para alınmasın diye Bank Asya aracılığıyla havale gerçekleştirmesi. Para yatıranları değil, Bank Asya’yı açanları alın. Devlet intikam duygusuyla yönetilemez. Bugün 1 milyonun üzerinde mağdur vardır. Cemaatin albayları daha çabuk yükselsin diye diğer albayları emekli etmek için AKP hükümetleri tarafından özel yasa çıkartıldı. Ne istedilerse verdiler. Burada bir güç savaşı vardı.
  • Tek bir kişi dahi haksızlığa uğramamalı 15 Temmuz FETÖ ile hükümet arasındaki bir güç savaşıdır. 2010 yılında yargı bağımsızlığı gidiyor diyen bendim. Cemaatin okuluna çocuğunu gönderdi diye açığa alınanlar var. Görevden alınanlar var. Ama cemaatin okulundan mezun olan bakan var şu an. Yazı yazdılar diye gazetecileri gözaltına aldılar. Ben başbakana da söyledim. ‘Gazetecileri gözaltına alırsanız darbeyi kimseye anlatamazsınız’ dedim. Son 14 yılda atadıklarını görevden alsalar yeter.
  • ‘FETÖ’nün ‘hava imamı’ Adil Öksüz yakalanmıyor mu, yoksa korunuyor mu?’ Adil Öksüz’ün kaçmasının üzerine neden gidilmiyor? Kim bu Adil Öksüz? Neden yakalanmıyor? Bunu herkesin sorgulaması lazım. Meclis’in süratle onarılması lazım. 1 milyonun üzerinde mağdur vardır. 15 Temmuz davaları televizyonda canlı yayınlansın. Başbakanla görüşüp meslekten atılan, açığa alınan öğretmenlerin durumunu görüşeceğim. Onlarca işadamı gözaltına alındı. Bütün bunları bir dosya olarak Binali Bey’e sunacağım.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Belki İlginizi Çeker

0 yorum