AKP BAL’ı bitiriyor!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

İzmir’in, hatta Türkiye’nin en köklü liselerinden Bornova Anadolu Lisesi (BAL), AKP’nin saçma sapan eğitim politikalarının kurbanı oluyor. Geçtiğimiz öğrenim yılı sonunda AKP iktidarının protesto edildiği liselerden biri olan BAL, öğretmenleri tırpanlanarak cezalandırılıyor.

Tüm kadrolaşma çabalarına rağmen tarihinin hiçbir döneminde dincileştirilemeyen, bu nedenle sürekli darbe vurularak başarı sıralamasında geriye itilen BAL, bu dönem başında yeni bir saldırıya maruz kaldı. İzmir’de geçtiğimiz yıllarda “proje okul” kapsamına alınan Bornova Anadolu Lisesi’nde 4 ve 8 yılı dolduran öğretmenler norm fazlası ilan edilip tayinleri istendi.  120 öğretmenin bulunduğu okulda 2016-2017 eğitim yılının başlamasıyla 58 öğretmen bu sebeple başka okullara gönderilecek. Öğretmenlere, “Bu hafta kendinize okul bulun” dendiği öğrenildi.

Öte yandan, Milli Eğitim, okula sahip çıkan mütevelli heyetine yeni atanacak öğretmenler konusunda söz hakkı tanımayacağını bildirdi. Bu durum, okula yandaş kadroların yerleştirileceği kaygısını büyütüyor. İşinin ehli olmayan, iktidar yandaşlığı dışında bir meziyeti bulunmayan öğretmenlerin BAL’a doluşturulmasıyla birlikte, tarihi liseye yeni bir darbe vurulmuş olacak.

Bu uygulamadan tedirgin olan BAL öğrencileri ise, duruma tepki gösterdi. Öğretmenlerinin başka okullara gitmesini istemeyen öğrenciler dün sosyal medya üzerinden #öğretmenimedokunma etiketiyle kampanya başlattı. Bu haftanın son iki okul gününde gerginliğin artması bekleniyor.

bal1

bal2

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Belki İlginizi Çeker

0 yorum