Kafa kopartmacı validen intikam dalışı!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Trabzon Valisi hakkında suç duyurusunda bulunan doğa savunucusu gözaltına alındı. Geçtiğimiz günlerde Trabzon’da düzenlenen ‘Artvin’de Madencilik’ konulu panelde konuşan Trabzon Valisi Yücel Yavuz da katılmış ve burada bir konuşma yaparak, “Bakır üretiminin artırılmasının önündeki tüm engellerin kafasını koparacağız” diye konuşmuştu.

Bunun ardından Artvin Borçka ilçesinde yaşayan Şendoğan Yazıcı isimli bir yurttaş da, Trabzon Valisi Yücel Yavuz hakkında kullandığı iddia edilen sözlerle ilgili olarak Artvin Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Yazıcı Borçka Adliyesine giderek suç dilekçesini adli mercilere teslim etti. Yazıcı burada yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Basından izlediğim kadarıyla Trabzon Valisi Yücel Yavuz, geçtiğimiz günlerde Trabzon’da düzenlenen Madenlerin Ekonomiye Katkısı ve Artvin’de Madencilik konulu toplantıda Artvin halkını açık ve net olarak kafalarını kopartmakla tehdit etmiş bulunmaktadır.”

Şendoğan Yazıcı bugün gözaltına alındı. Yazıcı, “Gözaltı sebebini bilmiyorum. Ancak tahminim; Cerattepe mücadelesinde bilinen, tanınan isimleri alıp gözdağı vermek istiyorlar. Daha önce de Artvin’den Sercan Dede, sebepsiz yere gözaltına alınmıştı. Cerattepe mücadelesinde bulunan insanları sindirmek istiyorlar” diye konuştu.

Şendoğan Yazıcı suç duyurusunda yaptığı açıklamada şunları söylemişti:

“Trabzon Valisi Yücel Yavuz şu ifadeleri kullanmıştır: ‘Benim Türkiye’de bakır üretiminin artırmanın önündeki tüm engellerin kafasını koparacağız bu kadar açık ve net. Yaptık yaptık yapmazsak bunu 15 Temmuzlar’ın tekrarlanması mümkün müdür değildir artık ancak rahat edelim bizi işten güçten etmesinler. Biz buralara artık net ve açık bir şekilde konuşacağız’…”

Önceki gün Yeşil Artvin Derneği konuyla ilgili açıklama yapmış, “Kimlere ve neye yaranmaya çalıştığı, ne tür ikballer beklediği bilinmeyen bu valiye şunu söylemek isteriz; görev alanı sınırlarını ve haddinizi aşan söylemleriniz 25 yıldır bir yaşam ve doğa mücadelesi veren bu halkı asla korkutmaz. Buradayız, bekliyoruz” ifadelerine yer vermişti.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Belki İlginizi Çeker

0 yorum