RedHack’ten REDaktif’e özel röportaj!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

KaçAk Saray’dan Enerji Bakanlığı’na atanan ‘Damat Berat’ın mail hesaplarını ve iCloud deposunu hackleyen RedHack, yine bomba gibi gündeme düştü. Daha önce RED Dergisine yazılarıyla da katkıda bulunan RedHack, REDaktif okurlarına özel bir röportaj verdi. İşte o röportaj:

“Bu son Berat eylemi neden yapıldı?” diye başlayalım…

Son dönemde AKP ve yandaşları tarafından FETÖ soruşturması adı altında solcu muhalif devrimci insanlara ve kurumlara karşı bir cadı avı başlatıldı. Toplumun üstünde OHAL adı altında büyük bir korku imparatorluğu oluşturuldu. Herkesin sustuğu, köşesine çekildiği bir dönemde halkımıza hem “korkmayın” hem de “yanlız değilsiniz” mesajı verebilmek için boyle bir devrimci eylem yaptık.

Bir dönem suskundunuz. Bu suskunluğun nedeni neydi?

Hiçbir zaman suskun kalmadık. Şöyleki; iki tür hack anlayışı mevcut.
1- Kamuoyunun bilmesi gereken bilgilerin olduğu ve ajitasyon/propaganda temelli hack.
2- Kamuoyunun bilmesi gerekmeyen, sistem içi dengeleri sarsabilecek veya illegal kalması devrimci duruma yarayabilecek, üstlenilmeyen hack. Bu tür hack’e bir örnek verirsek;diyelim ki onemli bir sistemden borç sildik ve bu duyulursa yaptığımız iş geri tepebilir bu yüzden bunu açıklamadık, ya da egemenler arasındaki iki klikten birini hackleyip diğeri üstüne attık ve egemenlerin çelişkisi çoğaldı. Doğaldır ki bunu açıklayamayız. İşte bir dönem ismimizi ön plana çıkartma yerine işimizi ön plana çıkardık

Önümüzdeki dönem yeni sürprizler var mı?

Süpriz bizim işimiz 😉

Kimler kendini kollasın?

Halkını satan, halkına zulum yapan, halkından çalan, halkına yalan söyleyen ve güneşi balçıkla kapatmaya çalışan istinasız bütün kişi ve kurumlar kendini kollasın. Hak yerini bulana kadar Hack yerini bulacak! Bizi izleyin.

REDaktif okurlarına bir mesajınız var mı?

REDaktif son donemde izlediğimiz severek okuduğumuz çarpıcı manşetleri ve akıllı diliyle güzel bir mecmua… Başarılarının devamını diliyoruz!..

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Belki İlginizi Çeker

0 yorum