HDP vekillerine gece operasyonu!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

HDP vekillerine gece operasyonu yapıldı. Eş Başkanlar Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ ve HDP Ankara milletvekili Sırrı Süreyya Önder ,Diyarbakır milletvekilleri İdris Baluken, Ziya Pir, Nursel Aydoğan, Şırnak milletvekilleri, Leyla Birlik, Ferhat Encü, Selma Irmak, Hakkari milletvekili Abdullah Zeydan ve Mardin Gülser Yıldırım gözaltına alındı. Diyarbakır milletvekili Ziya Pir, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Demirtaş: Beni ancak halkım sorulayabilir
Diyarbakır’da, dün Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında evinden gözaltına alınan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bu sabah avukatı ile birlikte adliyeye çıkarıldı.

Savcı Selahattin Demirtaş hakkında tutuklama talebinde bulunarak mahkemeye sevk etti. Demirtaş ifadesinde ‘Beni ancak halkım sorgulayabilir’ dedi.
İşte Demirtaş’ın ilk ifadesi: Beni ancak halkım sorgular

Gözaltına alınan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ile HDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım da Diyarbakır Adliyesi’nde savcıya verdi. Savcının kararı bekleniyor.

Gözaltına alınan HDP Hakkari Milletvekilleri Abdullah Zeydan ile Selma Irmak ise Hakkari’ye getirilerek Savcılığa sevkedildi.

Dün gece Ankara’da gözaltına alınan HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, hakkında soruşturmanın yürütüldüğü Bingöl’e getirilerek adliyeye sevkedildi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Belki İlginizi Çeker

0 yorum